Obřad

Svatební obřad se uskuteční 16.srpna 2014

v chrámě  sv. Mikuláše v Lounech.

 

Obřad bude zahájen v 11:00 hodin.

 

Adresa: Beneše z Loun 136 440 01 Louny


 

 Obřad bude zahájen slavnostním průvodem v 11 hod.

Při zahájení obřadu vytvoří přítomní hosté v kostele špalír, kterým postupně oba projdeme

   k hlavnímu oltáři, kde si po homilii udělíme svátost manželství za přítomnosti vás všech, kteří přijmete naše pozvání. Obřad bude probíhat v anglickém a českém jazyce. Délka obřadu bude trvat přibližně i se mší svatou jednu hodinu. Po mši svaté podepíšeme příslušné dokumenty a budeme před hlavním oltářem přijímat gratulace.

 

Dále bude probíhat fotografování novomanželů uvnitř kostela (cca 20 minut) a na závěr  se sejdeme u východu, kde bude provedeno společné foto před hlavním vchodem do kostela.

 

 

 

Prosíme všechny návštěvníky, aby dorazili s předstihem a zaparkovali na Mírovém náměstí přímo u kostela.

Prosíme všechny přítomné, aby respektovali pokyny koordinátorů svatby: Petry Pemlové a profesionálního fotografa Daniela Šainera. V průběhu obřadu i celého dne bude zajištěn profesionální fotograf. Proto vás prosíme, aby jste obřad nerušili pořizováním vlastních fotografií a záznamů. Fotografie ze svatby bude poté možné shlédnout na těchto stránkách. Pokud si i přesto chcete pořidit momentky během našeho dne, učinte tak prosíme až po obřadu. Budeme rádi, pokud se s námi všichni vyfotíte přímo v kostele na společnou fotografii ihned po skončení obřadu.

Při pořizování společné fotografie respektujte prosím pokyny hlavního fotografa a usmívejte se!

 

 

 

 

 

 

     Kostel sv. Mikuláše v Lounech, jedno z vrcholných děl české pozdní gotiky, je dominantou a chloubou města. Roku 1994 byl vyhlášen Národní kulturní památkou.

     První písemná zmínka o lounském farním kostele, tehdy ještě zasvěcnému sv. Kříži, pochází z roku 1332. Byl vystavěn pravděpodobně v románském nebo ranně gotickém slohu. Ve 14. století byl kostel poškozen požárem, a tak roku 1347 postavil Pešek Wandy novou věž. Současně s přestavbou kostela došlo také ke změně patrocinia a kostel byl zasvěcen sv. Mikuláši.
     Chrám byl téměř úplně zničen velkým požárem města roku 1517. Po požáru nechalo město Louny na místě původního kostela postavit kostel nový. Stavitelé chrámu Benedikt Rejt z Pístova a pravděpodobně i Pavel z Pardubic z původního kostela zachovali pouze zdivo věže a v pozdně gotickém slohu zbudovali trojlodní stavbu s krásnou žebrovou klenbou na pilířích. Charakteristický rys lounského chrámu tvoří štíhlé stanové střechy kryté břidlicí. Jsou dílem lounského tesaře mistra Eliáše. Pýchou kostela je pozdně gotický vchod na jižní straně se síťovou klenbou a portálem zdobeným renesančními ornamenty kolem dveří. Perlou chrámového interiéru se stala kamenná kazatelna z roku 1540 zdobená trojlístky a liliemi. Vchod na ni zkrášlují květy a dva andílci v renesančním slohu. Řezba hlavního dřevěného oltáře od sochaře Jeronýma Kohla, je vyvedena do nejmenších detailů, obsahuje desítky postav z biblických vyprávění, anděly a barokní dekor. Pod vedením architekta Josefa Mockera a později Kamila Hilberta v letech 1885 – 1902 byla provedena celková oprava kostela.

     V současné době je možno vystoupit na ochoz věže, ze kterého je krásný výhled na celé město Louny a okolí s Českým středohořím. Věž chrámu je 60 m vysoká, stavebním materiálem byl pískovec. Výstup na věž umožňuje točité schodiště se 180 schody.

https://www.farnostlouny.com/

 

Vytvořte si www stránky zdarma! Webnode